Pohodový týden na kole - Slovinsko - Perla Julských Alp - BledPoznáme asi nejkrásnější části Julských Alp s romantickými jezery, kouzelnými vodopády a tajemnými soutěskami. Trasy jsou vybrány s minimálním množstvím stoupání a vždy se najde možnost odpočinku, relaxace či občerstvení. Ubytováni jsme v ***hotelu v 2lůžkových pokojích se sprchou/WC, telefonem, sat. TV, minibarem.

Poznámka: Svozy platí pouze pro pěší variantu zájezdu !!

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR do Slovinska.
2. den: příjezd do Bledu, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, poté plavba lodí po jezeře ledovcového původu s návštěvou ostrova BLEJSKI OTOK včetně kostelíku, kde si můžete zazvonit na ZVON PŘÁNÍ, odpoledne možnost prohlídky BLEDSKÉHO HRADU (15-24 km), večeře.
3. den: snídaně, autobusem odjezd k nádherně položenému BOHINJSKÉMU JEZERU, krátký pěší výšlap k vodopádům SAVICA a zpět. Na kole sjedeme k jezeru. Cesta podél břehu nás zavede ke krásným kostelíkům v horském centru RIBČEV LAZ s možností občerstvení. Dále do údolí MOSTNICA - setkání s autobusem a odjezd do hotelu. Pro zdatné možnost prodloužení trasy podél řeky SAVA BOHINJKA do údolí s muzeem pastevectví (20-35 km), večeře.
4. den: snídaně, autobusem do sedla VRŠIČ. Sjezd 800 výškových metrů do horského střediska KRANJSKA GORA, možnost občerstvení, po cyklostezce podél Sávy až k jejím pramenům. Kolem skokanských můstků vjedeme do údolí TAMAR s chatou pod vrcholem JALOVEC, sesednutí z kol a krátký výšlap k pramenům NADIŽE, zpět k hlavní silnici, kde nás vyzvedne autobus, odjezd do hotelu. Pro cyklonadšence možnost prodloužení trasy na italské území k jezerům LAGO DI FUSINE pod hraniční horou MANGART a zpět k busu (25-38 km, max. ^300 m), večeře.
5. den: snídaně, odjezd busem do doliny VRATA pod nejvyšší vrchol Slovinska - TRIGLAV, na kole sjedeme údolím k vodopádům PERIČNIK a dále do údolí s vesničkou MOJSTRANA s možností nákupu. Krátký výšlap (max. ^200 m) do sedla. Údolím podél říčky RADOVNA začneme sjíždět až do BLEDU na ubytování (30-35 km), večeře.
6. den: snídaně, dnes bez kol - odjezd busem opět k BOHINJSKÉMU JEZERU, výjezd lanovkou k chatě VOGEL s nádherným výhledem na jezero a Julské Alpy, výstup (^400 m) přes vrchol GLOBOKO na VOGEL (1 922m n. m.), zpět k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou k busu či pěšky do horského střediska RIBČEV LAZ, odjezd do hotelu, večeře.
7. den: snídaně, naložení zavazadel do autobusu, na kole od hotelu k nejznámější soutěsce Slovinska VINTGAR, kterou projdeme pěšky (tam a zpět cca 6 km), dále na kole k fotogenickému kostelíku s pozadím KARNSKÝCH ALP, zpět do BLEDU (15 km), naložení kol, poslední možnost koupání či jen relaxace na břehu jezera. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.
8. den: příjezd do ČR v ranních hodinách.

červenec 2019

13.07. - 20.07.19 sobota - sobota
polopenze autokarem
14 190 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
13.07. - 20.07.19 sobota - sobota
polopenze autokarem (Praha)
14 190 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
13.07. - 20.07.19 sobota - sobota
polopenze autokarem (Brno)
14 190 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
13.07. - 20.07.19 sobota - sobota
polopenze autokarem (Pardubice)
14 190 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Cena zahrnuje

  • 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • vstupy (cca 45 EUR - lanovka, jízdenka na vlak, lodní lístek) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč