Rakousko - Po rovině napříč Alpami "KLASIK"• Tauernská cyklistická stezka
• Romantická údolí a soutěsky
• Pohodové zázemí penzionu
Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých Taur a masívy Vápencových Alp. Stezka vede podél krásných řek Saalach a Salzach, klikatí se mezi šťavnatými pastvinami, upravenými selskými usedlostmi, míjí úctyhodná vodní díla a nevynechává historická jádra městeček, ani Salzburg. Ubytování na jednom místě nabízí ještě více pohody.

Povrch a profil: asfalt, krátké úseky jemná šotolina.

Poznámka: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Trip.

Stravování: polopenze

UBT i PEN: 3x polopenze (snídaně - obložené talíře, večeře o 3 chodech, bez obsluhy, česky hovořící personál), začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu. Nápoje za Kč.

Ubytování: ubytovna

UBT: 3x ve 3-7lůžkových pokojích ubytovny v Maishofenu (příslušenství na chodbě, s sebou vlastní povlečení a ručníky), 2lůžkový pokoj za příplatek 450 Kč/os./pobyt. K dispozici společenská místnost (možnost posezení, konzumace z vlastních zdrojů) a stolní tenis. Povlečení možno zapůjčit na místě 6 EUR/osoba. PEN: 3x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v blízkém penzionu (povlečení a ručníky v ceně). V domě wellness, sauna (asi 10 EUR/os.). Příplatek 1lůžkový pokoj (evt. obsazení pokoje 1 osobou) za příplatek 500 Kč/os./pobyt.

Program zájezdu

1. den: ranní přesun z ČR busem do Rakouska. Na kole podél řeky SAALACH, která si razí cestu "Kamenným mořem" Steinernes Meer, přes Maria Alm a Saalfelden (44-49 km).
2. den: busem do sedla PASS LUEG, přes HALLEIN s třítisíciletou historií těžby soli do historického centra SALZBURGU (40 km), zde čas na prohlídku či posezení, podvečerní návrat busem.
3. den: busem ke KRIMMELSKÝM VODOPÁDŮM, z kopce a po rovině do Mittersillu (34 km, možnost ukončení etapy), KAPRUNU, ZELL AM SEE a podél Zellerského jezera do penzionu (73 km).
4. den: z ubytovny po cyklostezce podél hřebenu Vysokých Taur k soutěsce KITZLOCHKLAMM (prohlídka) a do ST. JOHANNU (47-53 km), návrat do ČR. Terén rovinatý (se dvěma krátkými stoupáními).

září 2019

12.09. - 15.09.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem
6 650 Kč
cena za 4 dny (3 noci)
12.09. - 15.09.19 čtvrtek - neděle
polopenze autokarem (Praha)
6 650 Kč
cena za 4 dny (3 noci)

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem vč. kola, ubytování, polopenze, povlečení a ručníky pouze u PEN, pobyt. taxa, informační materiály, vedoucí zájezdu

Cena nezahrnuje

  • vstup na Krimmelské vodopády 3 EUR (vč. soutěsky 9,20 EUR), vstup do lázní Tauern Spa 21 EUR/3h a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 140 Kč, 2lůžkový pokoj na ubytovně 450 Kč, 1lůžkový pokoj v penzionu 500 Kč